بیمه نوین بیش از 141میلیارد ریال پرتفوی کسب کرد

اخبار ویژه بینا- شرکت بیمه نوین در سه ماهه نخست سال جاری بیش از 141 میلیارد ریال پرتفوی کسب کرد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بیش از 129 درصد رشد را نشان می‌دهد.
به گزارش بینا، در حالی که تعداد بیمه‌نامه‌های این شرکت در سه ماهه نخست سال گذشته 26 هزار و 808 مورد بوده است، این میزان در مدت مشابه در سال جاری به 108 هزار و 586 مورد رسیده که بیش از 305 درصد رشد را نشان می‌دهد.


بر اساس این گزارش، در سه ماهه نخست سال جاری بیش از 9 هزار مورد خسارت به مبلغ بیش از 33 میلیارد ریال به وقوع پیوسته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 603 درصد افزایش یافته است.

بیشترین افزایش پرتفوی در رشته‌های مهندسی و مسئولیت
همچنین نسبت خسارت به صدور شرکت بیمه نوین نیز در سه ماهه نخست سال جاری 7/23 درصد بوده است.
گفتنی است بیشترین میزان پرتفوی کسب شده در مدت مذکور به ترتیب به رشته‌های اتومبیل، مسئولیت، عمر انفرادی و آتش‌سوزی با مبالغی در حدود 4/89، 38/13، 36/13 و 6/7 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
همچنین بیشترین افزایش پرتفوی در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب به رشته‌های مهندسی، اتومبیل، مسئولیت و حوادث انفرادی اختصاص یافته است که به ترتیب 172، 160، 117 و 101 درصد رشد را نشان می‌دهد.
بیشترین رشد در تعداد بیمه‌نامه‌های صادره نیز به ترتیب به رشته‌های مخصوص، آتش‌سوزی، مهندسی، درمان گروهی و اتومبیل با 1767، 530، 390، 338 و 283 درصد اختصاص یافته است.

برگزاری چهارمین مجمع عمومی سالیانه
شرکت بیمه نوین همچنین با برگزاری چهارمین مجمع عمومی سالیانه خود بابت هر سهم با سرمایه 140 میلیارد ریال، 28 تومان سود خالص میان سهامداران خود تقسیم کرد.
بر اساس این گزارش فروش شرکت بیمه نوین در سال 87، 370 میلیارد ریال بوده که این میزان نسبت به بودجه مصوب نزدیک به 100 درصد و نسبت به سال گذشته بیش از 110 درصد رشد را نشان می‌دهد.تعداد بیمه‌نامه‌های صادره نیز در این سال 170 هزار و 136 مورد و تعداد خسارت پرداختی 14 هزار و 901 مورد بوده است.
مجموعه خسارت پرداختی در سال 87، بیش از 90 میلیارد ریال و خسارت معوق 50 میلیارد ریال بوده، همچنین ضریب خسارت در این سال 40 درصد می‌باشد. همچنین رشد متوسط صنعت بیمه در سال گذشته حدود 30 درصد بوده و این در حالی است که شرکت بیمه نوین 70 درصد جلوتر از متوسط رشد صنعت بیمه در کشور حرکت کرده است.

اختصاص بیش از 79 درصد پرتفوی به بیمه‌های اموال
همچنین از تعداد کل 170 هزار و 136 بیمه‌نامة صادره، ‌بیشترین تعداد مربوط به مدیریت بیمه‌های اموال با 135 هزار و 986 فقره بیمه‌نامه و کمترین تعداد بیمه‌نامه‌ها مربوط به مدیریت بیمه‌های مسئولیت و مهندسی با فراوانی 5 هزار و 931 فقره بیمه‌نامه بوده‌است.
در سال 87 ، 93/79 درصد از بیمه‌نامه‌ها درحوزة بیمه‌های اموال،59/16 درصد در بیمه‌های اشخاص و 48/3 درصد در بیمه‌های مسئولیت و مهندسی صادر گردیده است.
در سال 1387، تعداد 170 هزار و 136 فقره بیمه‌نامه در سه گروه اصلی اموال، مهندسی و مسئولیت و اشخاص با حق‌ بیمه‌ای بیش از 364 میلیارد ریال صادره شده است که از این مقدار، بیشترین سهم مربوط به گروه بیمه‌های اموال با میزان بیش از 269 میلیارد ریال و کمترین سهم مربوط به گروه بیمه‌های مسئولیت و مهندسی با مبلغی نزدیک به 39 میلیارد ریال حق‌بیمه بوده است.

مهمترین اقدامات انجام شده بیمه نوین در سال 1387
شرکت بیمه نوین در طول فعالیت یکساله خود در سال 1387، همزمان با انجام عملیات بیمه‌گری، همچنان نسبت به تنظیم مقررات و ضوابط نیروی انسانی، ایجاد شعب و نمایندگی‌ها، طراحی برنامه و بودجه یکساله و میان‌مدت، اجرای برنامه از قبل تدوین شده و رفع مشکلات و نارسائی‌ها که وجود آنها ضرورت شرکت‌ها و مؤسسات بازرگانی در زمان راه‌اندازی و شروع فعالیت بوده، اقدام نموده است.
اقدامات انجام شده شرکت در این سال شامل موارد زیر است:
• پیش‌بینی افزایش سرمایه شرکت از 140 میلیارد ریال به 400 میلیارد ریال
• دریافت سه مجوز از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص خدمات بیمه عمر و پس انداز، عمر و بازنشستگی و بیمه کیفیت ساختمان.
• هماهنگی با بانک اقتصاد نوین در ارائه خدمات مشترک به سپرده گذاران بانک و دارندگان کارتهای اعتباری از جمله تخفیف ویژه 10 درصدی برای خرید برخی از بیمه‌نامه‌ها برای دارندگان این کارت‌ها
• مشارکت در توسعه حساب‌های پس‌انداز و قرض‌الحسنه با بانک اقتصاد نوین
• راه‌اندازی 25 شعبه در سراسر کشور
• افزایش تعداد نمایندگان به 815 نماینده تا پایان سال 87
• کسب گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان تنها دارندة این گواهینامه در صنعت بیمه کشور در سال 87
• بیمه آتش‌سوزی مزارع گندم و جو برای نخستین بار در سراسر کشور
• برگزاری بیش از 15 دورة‌ آموزشی در سراسر کشور جهت افزایش سطح دانش نمایندگان
• حضور فعال در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم و تئاتر فجر و بیمه کلیه شرکت‌کنندگان در این جشنواره‌ها

بیمه نوین تنها دارندة گواهینامه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در صنعت بیمه کشور
شرکت بیمه نوین به عنوان تنها شرکت بیمه در میان کلیه بیمه‌های دولتی و خصوصی موفق به اخذ گواهینامه از سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سال 87 شد.
در هشتمین همایش روز ملی حمایت از مصرف کنندگان با حضور آقای دکتر پرویز داودی معاون اول محترم رئیس جمهور، آقای دکتر سید مسعود میرکاظمی، وزیر محترم بازرگانی، آقای کیومرث جلیلیان، رییس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده و جمعی از مدیران و مسئولین کشور این گواهینامه به آقای دکتر سیدمحمد عباس‌زادگان، مدیرعامل شرکت بیمه نوین اعطا شد.

مهمترین پیش‌بینی بیمه نوین برای سال 1388
• پیش‌بینی ایجاد بیش از 1000 نمایندگی در سراسر کشور و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف به منظور ارتقای کیفی آنان
• ایجاد 2500 شغل جدید با افزایش تعداد نمایندگان در سراسر کشور
• انجام 25 درصد از عملیات بیمه‌ای به صورت الکترونیکی در جهت تسهیل و تسریع امور بیمه‌ای مشتریان
• انجام مراحل اولیه برای راه‌اندازی نمایندگی بیمه نوین در عراق و افغانستان و اعلام آمادگی جهت ایجاد نمایندگی در کشورهای همسایه
• کسب لوح تقدیر و عنوان برترین شعار تبلیغاتی توسط بیمه نوین برای شعار «آرامش حس زیبایی است، آن را تجربه کنید»
• اهدای 120 هدیه ویژه به برندگان سومین دوره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک اقتصاد نوین

اهداف و برنامه های بیمه نوین تا پایان سال جاری
• رشد 100 درصدی پرتفوی طبق برنامه 5 ساله و ادامه تلاش برای تامین منافع ذینفعان اعم از سهامداران و مشتریان به عنوان راهبرد اصلی
• پیش‌بینی تلاش برای تامین حدود 400 ریال سود برای هر سهم در سال آینده
• پیاده‌سازی Insurance Banking در کشور به منظور فروش برخی از بیمه‌نامه ها در اغلب شعب بانک‌ها به طور مستقیم
• گسترش شبکه فروش و بازاریابی و حضور در بازارهای بالقوه و بالفعل و رقابت اصولی با رقبا برای رسیدن به پرتفوی تعیین شده برای هر منطقه با گشایش شعب و نمایندگی های جدید و افزایش تعداد نمایندگان به بیش از 1500 نمایندگی
• اجرای طرح های پیشبرد فروش به ویژه با سیستم های یکپارچه الکترونیکی و تجارت اینترنتی
• ارائه طرح های جدید بیمه ای متناسب با توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور به ویژه در حوزة اصناف
• توسعه آموزش مدیران کارکنان و نمایندگان و مهارت‌افزائی برای آنان
• افزایش رضایت مشتریان با ارائه خدمات شایسته و مطلوب تر و پرداخت به موقع خسارت و تبدیل کردن آن ها به مشتریان وفادار

ارائه طرح بیمه اصناف توسط بیمه نوین
شرکت بیمه نوین برای نخستین بار در تاریخ فعالیت خود در سال جاری اقدام به ارائه بیمه‌نامه اصناف نمود.
این نوع بیمه‌نامه به منظور تسهیل در استفاده از خدمات بیمه‌ای این شرکت برای اصناف مختلف ارائه می‌شود و بر اساس آن نمایندگان شرکت با مراجعه به درب مغازه‌ها و فروشگاه‌های بیمه‌گذاران و اخذ حق بیمه اندک، آنان را تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی این شرکت تا سقف 300 میلیون ریال قرار می‌دهند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 شهریور 1388    | توسط: امیر فاتحی    |    | نظرات()